Ten człowiek nazywa się Łukasz Sagan i drugi raz z rzędu zwyciężył w jednych z najtrudniejszych biegów w Polsce, Biegu 7 Szczytów na dystansie 240 km. Jest to koronny bieg Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich rozgrywanym w Lądku Zdrój i na terenie Kotliny Kłodzkiej. Śmiało można powiedzieć, że powoli ten bieg staje się jego specjalnością, bo jak podaje portal  bieganie.pl  (..) był to już kolejny start na tym dystansie. Łukasz dwa lata temu, zajął miejsca 5-8, kiedy to w grupie 4 biegaczy przekroczył metę w Lądku. W zeszłym roku wygrał B7S wraz z Rafałem Bielawą – zawodnicy ostatnie kilometry pokonali razem i postanowili, że razem dotrą do mety. W tym roku celem Łukasza była walka o zwycięstwo, a z tyłu głowy tliła się myśl o pobiciu rekordu trasy. Udało się i jedno i drugie. Łukasz biegł w czołówce od początku, a ostatecznie objął prowadzenie  od 80 km i stale powiększał przewagę nad rywalami. Na mecie pojawił się już w sobotę, dokładnie po 30 godzinach, 20 minutach i 42 sekundach bijąc rekord trasy Pawła Dybka.(..)